Prima, dnes ráno (7.1.2016) se aktualizovaly Win 10. Super zážitek - 3 restarty a skoro 30 minut. Na noťas s i5 čtyřjádrem a SSD je to skutečně impozantní výkon. Gratuluji Microsoftu - dobrá práce.

Jedno prima video na YT - jak argumentují lidé, kteří neumí své tvrzení obhájit.

 

Argument from ignorance:

Nevíme proč, tak to musí být takto. Nevíme, jak postavili pyramidy, tak to byly mimozemšťané.

 

Personal incredulity fallacy:

Někdo něčemu nerozumí, a proto to tak není. Nevidím důkazy přirozeného výběru - proto neexistuje.

 

Non sequitor fallacy:

Nerozumí tomu, co se děje. rakovina zabíjela před cigaretami - tudíž ji cigarety nezpůsobují.

Tedy sledovat online, ne stalkovat :-)

Weby a další

Matt Cutts - https://www.mattcutts.com/blog/type/30-days/page/2/

Další prima zpráva z cloudového prostředí. Z Dropboxu uniklo pár desítek milionů uživatelských údajů. Byť hesla jsou v podobě hash otisků se solí, což je činí relativně bezpečnými. Toto se stalo před 4 lety. Zveřejnení je však otázkou posledního týdne, což mi stačí k tomu, abych zrušil účet u této služby. Prostě tutlat bezpečnostní problém 4 roky je faux pas.

Přenosová rychlost:

prodlužovák - rozvody - prodlužovák - 2,5MByte/s -

jenom přes rozvody - 21MByte

spotřeba

FW Ver.:1.01 HW Ver.:A1

Průchozí - 250V 16A 50/60Hz

Dostali jste se na mé stránky věnované aktivitám na ČZU. Materiály jsou určené primárně pro studenty ČZU, nicméně pokud je využije i někdo další, budu velmi rád.

Jsem odborným asistentem na Katedře infromačních technologií a tento web využívám jako další informační zdroj pro studenty předmětů, které přednáším nebo cvičím a pro mé diplomanty a bakaláře.

Cisco

Jsem jedním z lektorů Cisco Academy na ČZU. Takže zde budou informace k průběhu semestru a další materiály a úlohy na procvičení a zafixování problematiky.

EOP

Kompletní předmět Elektronický obchod a podnikání - 3. ročník volitelný předmět pro PaA. Obsahem je teorie k podnikání prostřednictvím internetu, technologické a právní aspekty. Cvičení jsou pak zaměřená na založení elektronického obchodu a naplnění daty a informacemi.

WBD

Kromě jedné přednášky se podívílm na výuce předmětu Webdesign pouze zajištěním několika cvičení. Probíraná problematika se zaměřuje v rámci pěti témat na: HTML, CSS a základy návrhu designu webové stránky. Výstupem je prezentace vytvořeného webu na posledním cvičení.

BP a DP

Veškeré info k bakalářským a diplomovým pracem. Zde si můžete projít základní pravidla a požadavky na BP a DP. Vzhledem k určitým odlišnostem v rámci pravidel nemusí tento materiál odpovídat požadavkům jiného vedoucího, takže Vy, co nejste moji, tak si napřed zjistěte, jestli se s Vaším vedoucím v něčem neliším.

ZnacJaz

Značkovací jazyky - pro 2.ročník oboru Info a SI. Teorie k prorlematice značkovacích jazyků, zaměření na metajazyk XML. Praktické cvičení bude formou řízených prací na případových studijích - skupinky studentů dostanou zadané téma, které v průběhu semestru zpracují.

IKT

Materiály předmětu Informační a komunikační technologie - 1.ročník, obory PaE, PaA, HKS. Zejména materiály týkající se cvičení - videotutoriály k aplikacím Microsoft Word, Excel a Powerpoint, Openoffice Writer, Calc a Impress. Dále potom rozšiřující informace k vybraným přednáškám.

PEX

Zatím pouze volitelným předmětem je Pokročilé zpracování dat v Microsoft Excelu. Předmět probíhá každý týden semestru jako jeden seminář (cvičení a přednáška dohromady). Tématicky lze předmět rozdělit na: Nástroje Excelu, PowerPivot, VBA.

Linux

Tato sekce je prozatím jakýmsi howto pro mé potřeby, pokud to někomu pomůže, budu rád.

IoE

Začalo mne bavit IoE - tedy přesněji bastlení za účasti Raspberry a Arduina, takže podobně jako sekce Linux to tu bude ze začátku spíše jako moje knihovna.

Mix

A poslední - neboli co se nevešlo nikam. Různé poznámky, návody a další + modelařina.

 

Nechci nikomu brát iluze, ale opravdová Catwoman by zvrhla květináč, zírala 10 min z okna, umyla si zadek a šla si na 10 hodin zdřímnout.

 

Rivalita mezi výrobci telefonů.
Pokud šéf Applu řekne že je gay.
Tak šéf Samsungu řekne že je teplej a vodotěsnej.

 

Přijde stará babička po sametové revoluci na úřad:
"Heil Hitler, Herr Sturmbannführer!"
"Ale babi," usměje se úředník, "to jste si spletla dobu..."
"Aha. Tak čest práci, soudruhu!"
"Babi, říkám vám, že jste si spletla dobu."
"Dobu možná. Tebe ne!"

 

 

Vyskočila na mne reklama - otestujte si své znalosti angličtiny. Jako správný reklamožrout jsem klikl a zkusil si test.

Po nějakých 10 minutách - 21 otázek jsem se snažil zodpovědět co nejlépe - jsem test ukončil a čekal, co bude.

A výsledek se dostavil - mám na sebe nechat kontakt a výsledek testu se mnou proberou :-D Takže se očekává lanaření na kurz.

Chcete znát ceny? Nejsou online, ale opět se musíte nechat kontaktovat.

Prima web:-D


https://wallstreetenglish.cz